Jdi na obsah Jdi na menu
 


mogadiscio-historie

4. 1. 2010

Chovatelská stanice MOGADISCIO byla zaregistrována u FIFe v roce 1996. Chovala jsem tehdy kočku somálskou, proto ten název. Tenkrát mě nenapadlo, že budu chovat jiné plemeno.Obrazek

Vše ale začalo v roce 1985. To jsem se stala členkou kočičí organizace. Měla jsem tehdy krásnou kočičku domácí - Marušku. A chtěla jsem se s ní pochlubit na výstavě.Soutěžila v kategorii koček domácích. Mnohokrát dostala titul "nejlepší kočka domácí". Výstavy mě chytly a tak jsem začala uvažovat o "papírové kočce". Jako plemeno to doma vyhrálo: ruská modrá. A tak jsem čekala na kočičku Claudinku z chov. stanice Rosa Glauca. Claudie se narodila 11.4.1998 a domů jsem si ji přinesla 19.6.98. A pak to už jelo jako po másle. O víkendech výstava a výstava a výstava. Buď jako divák, nebo účastník. A pak koťátka-to je něco nádherného-vaše milovaná kočička, kterou jste si před časem donesli jako malinkatý uzlíček už má svých šest koťat. Pohled na ně je úúúžasný. Lepší než televize. Všechno se točí kolem miminek. Hned z prvního vrhu jsem si nechala Assinicu. Angel se časem domů vrátil a už zůstal. Z vrhu "D" jsem si nechala Damaris.

Mezi tím, jsem ale zatoužila po Burmilce. Toto plemeno mi učarovalo. A tak v roce 2004 v srpnu jsem si přivezla Ornellu Mutti Dee. Bylo to něco jiného, nového, krásneho. Ornellka měla 3x koťata-úžasná mamina. Dnes je vykastrovaná. Ale v listopadu 2009 se naše domácnost rozrostla o její vnučku, Chantal Silver Piccollo.

Dokud nám zdraví a finance dovolí, hodlám být aktivní členkou Felis Clubu, kde jsem zaregistrovaná v současné době.

V současné době jsem členkou ZO Teplice.

Skladba našich kočiček se již trošku změnila. Není mezi námi již kočička-moje ze všch nejmilovanějších- Claudia Rosa Glauca.

Není mezi námi ani naše psí holčička Lady.

Ale méně nás není. Máme další fenečku Elzu z útulku v Tróji, máme Pilar, kočičku od naší Saly z vrhu "P", máme nalezenou Smoky a další kočičku z útulku - Princeznu Berenicu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář